MKM racing

Mikuláškova víťazná“ Červená  STRELA“

Červená strela, takto nazval komentátor automobilových okruhových pretekov v Poznani  auto, ktoré deklasovalo konkurenciu v divízii 4 do 2000ccm, a v ktorom nespoznal na prvý pohľad Škodu Oktáviu trojnásobného majstra SR  a Zóny strednej Európy v plechových autách do 2000 ccm Zdenka Mikuláška z MKM Racing Bratislava.
Niet sa čo čudovať,  Zdenkova Oktávia  prešla pred sezónou 2008 rapídnou premenou. Na začiatku prestavby slúžila partii nadšencov ako základ štandardná pohárová Škoda Oktávia a na konci vznikol dizajnový  klenot , ktorého víťazný potenciál sa dal síce tušiť, ale až po sezóne sme mohli skonštatovať, že zámer sa podaril a mravenčia práca priniesla ovocie. V dielňach MKM Racing Bratislava   vznikla najrýchlejšia okruhová  Škoda,  auto, ktoré nielen že  vyhralo všetky preteky na ktorých došlo do cieľa, ale bolo aj najčastejšie fotografovaným automobilom v celom štartovnom poli. Z dvanástich pretekov sezóny vyhrala osem, čo boli všetky v ktorých ju Zdeno doviedol do cieľa. V štyroch zvyšných ho vyradili ešte detské nemoci, predsa len bola postavená „na kolene“,  no koncom sezóny už spoľahlivo kraľovala medzi konkurenciou továrenských špeciálov   v najpočetnejšie obsadenej triedy D4 do 2000ccm v rámci majstrovstiev SR  a FIA zóny strednej Európy pretekov automobilov na okruhoch. Názov “Červená Strela”, dokonale vystihujúci potenciál Mikuláškovho automobilu sa veľmi rýchlo ujal, a možno sa prizerajúcim vrylo do podvedomia okrem prezývky ešte viac.
Z rovnakej filozofie výnimočnosti, rýchlosti a víťazstva zjavne vychádza aj model Škody Oktávie budúcnosti prezentovaný na veľtrhu DESIGNBLOCK 2008, vytvorený dizajnovým oddelením Škody Auto, pod taktovkou Jozefa Kabáňa, autora  ladných tvarov skvostného Bugatti Veyron.